EDRA

Estonian Drag Racing Association

Pressile

Foto: Airi Laksberg (Sindrinahk Pic)

Kui oled tubli foto- või filmimees, ning tahad minna kiirendusvõistlust jäädvustama, siis pea meeles järgmised asjad

– Võta eelnevalt kindlasti ühendust võistluse korraldajaga.
Pressi akrediteeringu saamiseks EDRA korraldatud võistlustele, võta ühendust agnes.laur@edra.ee
– Ole valmis selleks, et pead pressipääsme saamiseks alla kirjutama vormile, kus kinnitad, et oled tutvunud ja saad aru kõikidest sulle kehtestatud reeglitest. Vastutad ise oma turvalisuse ja varustuse eest ning ei oma hilisemaid pretensioone korraldaja, ega kellegi teise suhtes. Ja et korduva reeglite või hea käitumise tavade rikkumise eest, võid ilma jääda oma pressipääsmega kaasnevatest privileegidest.
– Pressipääsme andmine ning Sinu stardialasse lubamine on korraldaja vastutulek Sulle. Kui Sa just ei pildista või filmi mingile kindlale ajakirjale või telekanalile, mis oma materjalist kümne küünega kinni hoiab, siis ole ise ka vastutulelik ja jaga hiljem oma tehtud materjali ka korraldajaga. See tagab Sulle pressipääsme ka järgmiseks korraks.
– Akrediteeringu andmisel eeldatakse, et kasutatad professionaalset salvestus- ja fototehnikat ning pead kinni kõikidest hea käitumise tavadest.
– Kui saad pressipääsme, mis lubab Sul toimetada ka stardialas, kanna kindlasti pikki pükse ja kinniseid jalanõusid. See on Sinu enda ohutuse mõttes, juhuks kui satud liiga lähedale mõnele väljalasketorule või lendavale rehvipurule. Riietumisel arvesta ka seda, et pärast tervet pikka päeva rajaliimi ja rehvisuitsu sees, ei pruugi need riided enam kunagi puhtaks minna.
– Pressi eraldusvest on kohustuslik. Olgu see siis sinine, violetne, kollane või roheline. Igal juhul peab see erinema rajameeskonna riietusest. Ka selle saad eelnevalt korraldajaga kokku leppida. Vesti tuleb kanda kõikide teiste riiete peal.
– Müra eest kaitsvad tropid või kõrvaklapid on hädavajalikud.
– Raja kõrval, stardialas või line-up-i alas pildistamisel on keelatud istuda või mõlemal põlvel korraga põlvitada.
– Täida kõiki korraldusmeeskonna ja kohtunike korraldusi viivitamatult. Kedagi ei tülitata kiusu pärast kõik kohtunikud on seal turvalisuse eest väljas. Sa võibolla kaotasid võimaluse saada hea kaader, aga vähemalt oled Sa elus ja terve.
– Ära aseta raja kõrvale maha esemeid, mis võivad veereda või muul moel sattuda rajale.
– Suitsetamine ja alkoholi tarbimine stardialas on keelatud.
– Kui Sa hetkel ei tegele tööülesannetega, lahku raja kõrvalt ja stardialast. Tegevusetult stardialas või raja kõrval võistluse jälgimine on keelatud.